osób online: 1

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2023, 10:24stat4u

Inicjatywa dla zwierząt
Szanowni Państwo!
miło nam Was poinformować, że Stowarzyszenie "Inicjatywa dla Zwierząt" dnia 18.10.2014 założyło Oddział Stowarzyszenia w Wolsztynie. Od teraz również w Waszym mieście, Gminie i okolicy będziemy nieść pomoc i przywracać nadzieję potrzebującym zwierzętom. Stowarzyszenie zostało założone w roku 2004 i w chwili obecnej zrzesza około pięćdziesięciu osób.

Misją naszego Stowarzyszenia jest:
  • Szerokie działanie na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt,
  • Pomoc zwierzętom bezdomnym;
  • Pomoc zwierzętom zaniedbanym, krzywdzonym i wykorzystywanym do celów niezgodnych z ich naturą;
  • Kształtowanie właściwej postawy ludzi wobec zwierząt.


W naszych działaniach skupiamy się głównie na pomocy zwierzętom domowym, psom i kotom, ale nie jest nam obojętny los koni, krów, świń, danieli. Zdarza nam się pomagać królikom, łasicom, bocianom, dzikim ptakom a nawet bobrom. Otrzymujemy zgłoszenia dotyczące źle traktowanych zwierząt, przeprowadzamy liczne interwencje, w wyniku których ratujemy okrutnie traktowane zwierzęta. Pomagamy również właścicielom, których nie stać na leczenie swoich pupili. Organizujemy sterylizacje, kastracje, pomoc weterynaryjną. W szkołach przeprowadzamy lekcje dotyczące zwierząt, spotykamy się z dziećmi i młodzieżą w różnym wieku, rozmawiamy o zwierzętach i staramy się kształtować właściwą postawę wobec nich, uczulić najmłodszych na ich krzywdę, wzbudzać empatię. Organizujemy też darmowe porady behawioralne, weterynaryjne, chippowanie zwierząt, pokazy tresury. Jesteśmy pionierami w zawodach Dog Trekking, czyli marszach na orientacje z psem. Stowarzyszenie "Inicjatywa dla Zwierzą" jest stale obecne w mediach lokalnych, staramy się o to, by regularnie zwracano uwagę społeczeństwa na problemy zwierząt. Założyliśmy stronę www.zbiorkanaburka.pl, dzięki której pozyskujemy środki na pomoc potrzebującym zwierzętom.

Jednym z najbardziej kojarzonych ze Stowarzyszeniem działań jest prowadzenie miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze, którym zarządzamy już od 5 lat. Dzięki naszym działaniom udało się stworzyć jedną z najlepszych tego typu placówek w kraju. Możemy się pochwalić również wysoką adopcyjnością.
Wszystkie prawa zastrzeżone UM Wolsztyn Copyright © by www.zwierzaki.wolsztyn.pl 2010 - 2023. Projekt strony wykonał: Damian Sarbak
Zezwala się na wykorzystywanie i publikowanie materiałów zamieszczonych na stronie pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia (www.zwierzaki.wolsztyn.pl)